“Ozuqa qoʼshimchalar, xushboʼylantiruvchilar, biologik faol qoʼshimchalar va texnologik yordamchi vositalarga qoʼyiladigan xavfsizlik talablari Texnik reglamentni tasdiqlash haqida”gi qaror loyihasi e'lon qilindi
O’zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Sogʼliqni saqlash vazirligi, Qishloq xoʼjaligi vazirligi va "Oʼzstandart" agentligi mutaxassislari ishtirokida tashkil etilgan Ishchi guruh tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 12-dekabrdagi “Texnik jihatdan tartibga solish, standartlashtirish, sertifikatlashtirish va metrologiya tizimlarini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari toʼgʼrisida”gi PQ-4059-son qarori ijrosi yuzasidan ishlab chiqilgan “Ozuqa qoʼshimchalar, xushboʼylantiruvchilar, biologik faol qoʼshimchalar va texnologik yordamchi vositalarga qoʼyiladigan xavfsizlik talablari Texnik reglamentni tasdiqlash haqida”gi Oʼzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi Qarori loyihasi normativ-huquqiy hujjatlar loyihalari muhokamasi portaliga joylashtirdi. Qaror loyihasining to’liq matni bilan quyidagi havola orqali tanishish mumkin: https://regulation.gov.uz/ru/d/25779

Проект постановления "Технический регламент. Требования безопасности пищевых добавок, ароматизаторов, биологически активных добавок к пище и технологических вспомогательных средств"
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 12 декабря 2018 года "О мерах по дальнейшему развитию систем технического регулирования, стандартизации, сертификации и метрологии" Рабочей группой, состоящей из специалистов Академии наук, Министерства здравохранения, Министерства сельского хозяйства и агентства "Узстандарт", организованной Академией наук Республики разработан проект Постановления Кабинета Министров "Технический регламент. Требования безопасности пищевых добавок, ароматизаторов, биологически активных добавок к пище и технологических вспомогательных средств" и выставлен на всенародное обсуждение на портале regulation.gov.uz  Обсуждение продлится до 26 декабря с.г.