Yosh sharqshunoslarning onlayn seminari
O'zR FA Abu Rayhon Beruniy nomidagi Sharqshunoslik instituti  va Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti Yosh olimlari kengashlari hamkorligida Leyden universiteti (Gollandiya) tadqiqotchisi Jaimee K.Comstock-Skippning “Yangi asr, yangi sulola: Tuqay-Temuriylar (Ashtarxoniylar)ning Samarqandda ko'chirilgan Shohnoma nusxalari” mavzusida onlayn seminari bo'lib o'tdi.
Onlayn seminar Zoom platformasida olib borildi. Samarqandda 1600-1604 yillarda yaratilgan Firdavsiyning “Shohnoma” asarining miniatyurali 7 ta tijoriy nusxalarining tarixi, AQSh, Angliya, Rossiya, Turkiya va O'zbekiston fondlarida saqlanishi va ularning o'zaro qiyosiy tipologiyasi solishtirildi. Seminar ishtirokchilarida ushbu ma'ruza juda iliq taassurot qoldirdi. Xususan, Kamoliddin Behzod nomidagi Milliy rassomlik va dizayn instituti professori A. Madraimov tadqiqotchining ilmiy ishlariga yuksak baho berib, minnatdorchilik bildirdi.

Исследователь Лейденского университета (Нидерланды) Jaimee K. Comstock-Skipp провел онлайн семинар на тему “Новый век, новая династия: копии Шахнаме Тукай-Темуридов (Аштарханиды), переписанные в Самарканде” для молодых ученых Института востоковедения имени Абу Райхан Беруни Академии наук Республики Узбекистан и Ташкентского государственного университета востоковедения.
В ходе семинара рассматривалась история 7 миниатюрных коммерческих копий Фирдавси «Шахнаме», созданных в 1600-1604 гг., вопросы их хранение в фондах США, Англии, России, Турции и Узбекистана и их сравнительная типология. Участники семинара были очень впечатлены этим докладом. В частности, д.и.н., профессор Национального института искусств и дизайна имени Камолиддина Бехзода А.Мадраимов высоко оценил научную работу исследователя и поблагодарил его за проведенный обмен знаниями.