O‘zR FA Polimerlar kimyosi va fizikasi institutida sport zalining tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Institut sport zali kapital ta’mirdan chiqarilgach, O‘zR FA Birlashgan kasaba uyushmalari qo‘mitasining qo‘llab-quvvatlashi bilan ko‘pgina qo‘shimcha sport anjomlari bilan boyitildi.
Sport zalining ochilishida O‘zR FA Polimerlar kimyosi va fizikasi instiuti Yosh olimlar kengashi va Xotin-qizlar qo‘mitasi tomonidan tayyorlangan qiziqarli taqdimot namoyish etildi. Tadbirda O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi qoshidagi sport markazi o‘quvchilari gimnastika bo‘yicha badiiy dastur bilan ishtirok etdilar. Shaxmat-shashka, tennis va balandlikka tortilish bo‘yicha musobaqalar o‘tkazildi.
Ishonamizki, sport zali O‘zR FA Polimerlar kimyosi va fizikasi instituti hamda Mikrobilogiya instituti ilmiy xodimlarnining do‘stona musobaqalar o‘tkazishlari va madaniy xordiq chiqarishlari yo‘lida xizmat qiladi, shuningdek ularning ilmiy ishlarida yaxshi natijalarga erishishlarida omil bo‘ladi.

В здоровом теле - здоровый дух!
В Институте химии и физики полимеров АН РУз состоялось торжественное открытие спортивного зала. После капитального ремонта, при поддержке Объединенного комитета профсоюзов Академии наук РУз, спортивный зал Института пополнился дополнительным спортивным инвентарем.
Во время открытия спортивного зала Совет молодых ученых и Комитет женщин Института химии и физики полимеров провели интересную презентацию спортивного зала. На мероприятии выступили ученицы спортивного центра при Союзе молодежи с художественной программой по гимнастике. Были проведены соревнования по шахматам, шашкам, настольному теннису и подтягиванию.
Безусловно, спортивный зал послужит проведению дружеских соревнований и культурному отдыху научных сотрудников Института химии и физики полимеров и Института микробиологии Академии наук РУз, а также будет способствовать достижению хороших результатов в научной работе.