Qarshi davlat universitetida ilmiy-amaliy seminar o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Botanika institutining O‘zbekiston florasi laboratoriyasi xodimlari Davlat dasturida belgilangan vazifalar doirasida oliy ta’lim muassasalari bilan ilmiy-amaliy hamkorlikni rivojlantirish maqsadida Qarshi davlat universitetida “O‘zbekiston florasini o‘rganish yangi bosqichda” mavzusida ilmiy seminar o’tkazdi.
Qarshi davlat universitetining Tabiiy fanlar fakultetida bo‘lgan ushbu ilmiy-amaliy seminar qizg‘in bahs-munozaralarga boy tarzda tashkil etildi. O‘zbekiston florasini o‘rganishda qo‘llanilayotgan zamonaviy usullar va laboratoriyada olib borilayotgan ishlar haqida batafsil ma’lumotlar berildi. O‘quv yurtlari bilan qo‘shma loyihalarni amalga oshirish imkoniyatlari muhokama qilindi.
Seminar davomida O‘zbekiston florasining dolzarb masalalari hamda ilmiy izlanishlarning istiqbollari haqida bakalavr, magistratura bosqichi talabalariga va tadqiqotchilarga batafsil ma’lumotlar berildi.
Seminarda qatnashchilar tomonidan berilgan savollarga Botanika instituti mutaxassislari tomonidan batafsil javoblar berildi. Ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga mutaxassislar tomonidan atroflicha javob olishdi.

В Каршинском государственном университете прошел научно-практический семинар
Сотрудники Лаборатории флоры Узбекистана Института ботаники АН РУз провели научный семинар в Каршинском государственном университете на тему «Изучение флоры Узбекистана на новом этапе» в целях развития научного и практического сотрудничества с высшими учебными заведениями в рамках задач, обозначенных в Государственной программе.
Научно-практический семинар, состоявшийся на факультете естественных наук Каршинского государственного университета, был организован в атмосфере горячих дискуссий. Была предоставлена ​​подробная информация о современных методах, используемых при изучении флоры Узбекистана, и работах, проводимых в лаборатории. Обсуждались возможности реализации совместных проектов с образовательными учреждениями.
В ходе семинара студентам, аспирантам и научным сотрудникам была предоставлена ​​подробная информация об актуальных проблемах флоры Узбекистана и перспективах научных исследований.
Специалисты Института ботаники дали подробные ответы на вопросы участников семинара. Участники получили подробные ответы на свои вопросы от экспертов.