"Polimerlar fanining zamonaviy muammolari" Respublika anjumani oʼtkazildi
OʼzR FА Polimerlar kimyosi va fizikasi institutida "Polimerlar fanining zamonaviy muammolari" onlayn Respublika anjumani oʼtkazildi.
Ushbu anjumanda FА ilmiy-tadqiqot muassasalari yetakchi olimlari, doktorantlar, yosh tadqiqotchilar, Toshkent, Namangan, Fargʼona, Xorazm, Jizzax viloyatlaridagi oliy taʼlim muassasalari professor-oʼqituvchilari, polimerlar sohasida faoliyat olib borayotgan olimlar oʼz maʼruzalari bilan ishtirok etdi.
Ushbu anjuman polimerlarni ishlab chiqarish, qayta ishlash va ulardan foydalanishdagi yangi yoʼnalishlar, polimerlar haqidagi fan sohasidagi yutuqlar, sohalarning ilmiy tadqiqotlarga boʼlgan ehtiyojlari bilan tanishish, shuningdek, soha vakillariga oʼzaro fikr va tajriba almashish imkoniyatini yaratdi.
Ishonchimiz komilki, ushbu respublika anjumanining oʼtkazilishi fanning istiqbolli polimerlar sohasining yanada taraqqiy etishi yoʼlida Respublika olimlarining hamkorligini yanada mustahkamlaydi.

В Институте химии и физики полимеров АН РУз прошла Республиканская онлайн-конференция «Современные проблемы науки о полимерах».
В конференции приняли участие ведущие ученые, докторанты, молодые исследователи, профессора и преподаватели высших учебных заведений Ташкентской, Наманганской, Ферганской, Хорезмской и Джизакской областей, ученые, работающие в области науки о полимерах.
Конференция предоставила возможность ознакомиться с достижениями в области науки о полимерах, потребностями отраслей в исследованиях, новыми тенденциями в производстве, переработке и использовании полимеров, а также послужила платформой для обмена мнениями и опытом.
Очевидно, что проведенная Республиканская конференция послужит укреплению сотрудничества ученых республики в целях дальнейшего развития науки о полимерах.