O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasiga Mo‘g‘uliston Fanlar akademiyasi delegatsiyasi tashrifi
2018-yil 4-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasiga Mo‘g‘iliston Fanlar akademiyasi prezidenti janob Regdel Dugar boshchiligidagi delegatsiyasi tashrif buyurdi. Mehmonni O‘zR FA prezidenti Bexzod Yuldashev, vitse-prezidentlar kutib oldi hamda ikki davlat o‘rtasida ilm-fan sohasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirish hamda kelgusidagi rejalar muhokama qilindi.
Shundan so‘ng delegatsiya FA Genomika va bioinformatika markazi hamda O‘simlik moddalari institutida ham bo‘lishib, u yerdagi ilmiy-tadqiqot ishlari, laboratoriyalar, erishilayotgan yutuqlar bilan yaqindan tanishdi.
Mo‘g‘iliston Fanlar akademiyasi prezidenti janob Regdel Dugar O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi ilmiy-tadqiqot muassasalari bilan hamkorlik o‘rnatish niyatida ekanligini hamda bo‘lib o‘tgan samimiy uchrashuvlar uchun o‘z tashakkurini bildirdi.

С 4 июня 2018 г. в Академии наук Республики Узбекистан с визитом находится делегация Монгольской академии наук во главе с президентом академии Рэгдэл Дугар. Делегацию приветствовал президент Академии наук Республики Узбекистан Б.С.Юлдашев, на встрече приняли участие вице-президенты АН РУз и обсудили дальнейшее развитие сотрудничества между академиями наук двух стран в области науки и планы на будущее.
Затем члены делегации посетили Центр геномики и биоинформатики, а также Институт химии растительных веществ и ознакомились с лабораториями, научными работами и достижениями этих научных учреждений АН РУз.
Господин Рэгдэл Дугар отметил, что Академия наук Монголии будет осуществлять тесное сотрудничество с научными учреждениями Академии наук Узбекистана. В ходе прошедших заседаний стороны обменялись мнениями и предложениями по развитию взаимовыгодного сотрудничества.