2022-yil 1-iyun kuni boʻlib oʻtgan Rossiya Fanlar akademiyasining umumiy yigʻilishida Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi prezidenti, akademik B.S. Yuldashev nanotexnologiyalar va axborot texnologiyalari yo‘nalishida Rossiya Fanlar akademiyasining xorijiy a’zosi etib saylandi (https://scientificrussia.ru/).
Akademik Behzod Sodiqovich Yuldashevni Rossiya Fanlar akademiyasining xorijiy a’zoligiga saylangani bilan O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi jamoasi nomidan samimiy tabriklab, unga mustahkam sog‘lik, yangi ijodiy yutuqlar va faoliyatida muvaffaqiyatlar tilaymiz!
Ma’lumot uchun. AQSH, Xitoy, Belarus, Tojikiston, Oʻzbekiston, Polsha, Italiya, Ispaniya, Armaniston, Singapur, Moʻgʻuliston, Avstraliya, Hindiston, Ozarbayjon, Abxaziya, Germaniya, Serbiya, Buyuk Britaniya, Qirg'iziston, Avstriya, Fransiya, Qozog'iston, Shveytsariya va Kanada kabi davlatlardan 48 nafar olim Rossiya Fanlar akademiyasining yangi xorijiy aʼzolari boʻldi.

Президент Академии наук Республики Узбекистан Бехзод Юлдашев избран иностранным членом Российской Академии наук
Общим собранием Российской Академии наук, состоявшимся от 1 июня 2022 г., президент Академии наук Республики Узбекистан, академик Б.С. Юлдашев избран иностранным членом Российской академии наук в области нанотехнологий и информационных технологий (https://scientificrussia.ru/).
От имени коллектива сотрудников Академии наук Республики Узбекистан сердечно поздравляем академика Бехзода Садыковича Юлдашева с избранием его иностранным членом Российской Академии наук и желаем ему доброго здоровья, новых творческих достижений и успехов в работе на благо развития отечественной науки!
Справочно. Новыми иностранными членами Российской академии наук стали 48 ученых - из США, Китая, Белоруссии, Таджикистана, Узбекистана, Польши, Италии, Испании, Армении, Сингапура, Монголии, Австралии, Индии, Азербайджана, Абхазии, Германии, Сербии, Великобритании, Киргизии, Австрии, Франции, Казахстана, Швейцарии и Канады.