O‘zbekiston davlatchiligi tarixida Xorazm
2019-yil 17-may kuni Xorazm Ma’mun akademiyasida “Xorazm o‘qishlari” turkumida “O‘zbekiston davlatchiligi tarixida Xorazm” mavzusidagi II Respublika ilmiy konferensiya bo‘lib o‘tdi.
Konferensiyada O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Tarix instituti, Xorazm Ma’mun akademiyasi hamda O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxcus ta’lim vazirligi Urganch davlat universiteti vakillari, yetakchi soha mutaxassislari ishtirok etdi. Konferensiya ishida  tarix, tarixshunoslik va manbashunoslik, arxeologiya, etnologiya va san’atshunoslik sohasining yutuq va muammolari muhokama qilindi.

17 мая 2019 года в Хорезмской академии Мамуна состоялас II Республиканская научная конференция «Хорезм в истории узбекской государственности» в категории «Хорезмские чтения».
В конференции приняли участие представители ведущие специалисты Института истории Академии Наук Республики Узбекистан, Хорезмской Академии Маъмуна и Ургенчского государственного университета Министерства высшего и среднего специалного образования Республики Узбекистан. В работе конференции были обсуждены достижения и проблемы в областях истории, историографии и источниковедения, археологии, этнологии и искусствоведения.