O‘zbekiston ayollarining 100 ta eng yaxshi innovatsion loyihasi II Respublika tanlovi g’oliblari taqdirlandi
Joriy yil 26-fevral kuni INXA universitetida O‘zbekiston Xotin-qizlar qo‘mitasi va O‘zbekiston ixtirochi ayollari markazi tomonidan “O‘zbekiston ayollarining 100 ta eng yaxshi innovatsion loyihasi” II Respublika tanlovining taqdirlash marosimi bo’lib o’tdi.
Unda O’zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Mikrobiologiya institutidan Ahmedova Zahro Rahmatovna  “Eng yaxshi sanoat namunasi” nominatsiyasi 1-o`rinni egalladi.
Shuningdek, Xorazm Ma’mun akademiyasidagi xattotlik bo‘yicha “Usta-shogird” guruhi rahbari Nafisa Zargarova “Eng samarali innovatsion loyiha” nominatsiyasi bo‘yicha qatnashib, g‘oliblikni qo‘lga kiritdi.
Tanlov g’oliblarini O’zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi jamoasi nomidan muborakbod etamiz va kelgusi ishlariga rivoj tilaymiz.

26 февраля этого года в университете ИНХА прошла церемония награждения победителей II республиканского конкурса «100 лучших инновационных проектов женщин Узбекистана».
В конкурсе была удостоена первого места в номинации «Самый лучший промышленный образец» научная сотрудница Института Микробиологии Академии наук Республики Узбекистан Ахмедова Захро Рахматовна.
Также, руководитель группы каллиграфии Хорезмской академии Маъмуна Нафиса Заргарова была удостоена первого места в номинации «Самый эффективный инновационный проект».
Поздравляем победителей от имени Академии наук Республики Узбекистан и желаем им успехов в дальнейшей работе.