"Mini-futbol-2019" sport musobaqasi bo’lib o’tdi
Mamlakatimizda jismoniy tarbiya va sportni rivojlantirishga davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishlaridan biri sifatida alohida e’tibor qaratilgan. Bu jarayonda turli sohalarda mehnat qilayotgan xodimlar o‘rtasida tashkil etilayotgan musobaqalar, sport tadbirlari ularning hayotiy faolligini, mehnat faoliyati samaradorligini oshirishga xizmat qilmoqda.
Joriy yil 12-13-dekabr kunlari O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 27 yilligi munosabati bilan O'zR FA Birlashgan kasaba uyushmasi sovrini uchun "Mini-futbol-2019" sport musobaqasi tashkil etildi.
Unda FA Birlashgan kasaba uyushmasi qo’mitasi tarkibidagi korxona va tashkilotlar xodimlaridan iborat 20 ta jamoa o'rtasida qizg'in kurashlarga boy o’yinlar bo’lib o’tdi. O’yinlarning yakuniy natijalariga ko’ra 1-o'rinni Materialshunoslik instituti, 2-o'rinni Astronomiya instituti, 3-o'rinni esa Yadro fizikasi instituti hamda Tarix instituti jamoalari egalladi. G'olib jamoalarga pul mukofoti, medal va diplomlar topshirildi.

В Узбекистана уделяется особое внимание развитию физической культуры и спорта, как одному из главных направлений политики государства.
Проведение соревнований, спортивных мероприятий среди трудящихся различных отраслей служит повышению их жизненной активности, производительности и эффективности труда.
12-13 декабря 2019 г. были проведены соревнования по футзалу «Мини-футбол-2019» за кубок Объединенного комитета профсоюза Академии наук Узбекистана, посвященные 27-летию Конституции Республики Узбекистан.
В этих соревнованиях приняли участие более 20 команд из первичных профсоюзных организаций, входящих в состав Объединенного комитета профсоюза.
По итогам игр обладателем I места и кубка Объединенного комитета профсоюза АН РУз стала команда Института материаловедения АН РУз, II-е место у команды Астрономического института, III-е почетное место разделили между собой команды институтов Ядерной физики и Истории.