2018-yil 6-dekabr kuni Oʼzbekiston Fanlar akademiyasi Temuriylar tarixi davlat muzeyi, Xalqaro Amir Temur xayriya jamoat fondi, “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi Toshkent shahar Kengashi bilan hamkorlikda Oʼzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 26 yilligiga bagʼishlangan “Konstitutsiya - qonunchiligimiz asosi” mavzusida maʼnaviy-maʼrifiy tadbir oʼtkazildi.
Tadbirni Temuriylar tarixi davlat muzeyi direktori, Xalqaro Amir Temur xayriya jamoat fondi raisi Xurshid Fayziyev ochib berdi. Tadbirda muzey xodimlari, OʼzMTDP Toshkent shahar Kengashi raisi Otabek Jiyanboyev, Xalqaro Amir Temur xayriya jamoat fondi raisi oʼrinbosari Toʻlqin Hayit, Toshkent shahar Xalq deputatlari Yunusobod tumani kengashi deputatlari, Oʼzbekiston nogironlar jamiyati Toshkent shahar boʼlimi raisi Feruzaxon Vosiqova, Toshkent davlat yuridik universiteti professor oʼqituvchilari, Oʼzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy-texnik instituti vakillari qatnashdilar.

6 декабря 2018 года Государственный музей истории Темуридов Академии наук Республики Узбекистан, Международный благотворительный фонд «Амир Темур» и Ташкентский городской совет демократической партии «Миллий Тикланиш» совместно провели духовно-просветительское мероприятие на тему «Конституция является основой нашего закона» посвященное 26-й годовщине принятия Конституции Республики Узбекистан.
Мероприятие открыл Хуршид Файзиев, директор Государственного музея истории Темуридов и председатель благотворительного общественного фонда «Амир Темур». В мероприятии приняли участие сотрудники музея, председатель Ташкентского городского совета демократической партии «Миллий Тикланиш» Отабек Жиянбоев, заместитель председателя благотворительного общественного фонда «Амир Темур» Тўлқин Ҳайит, депутаты народного собрания Юнусабадского района Ташкента, председатель Ташкентского отделения Общества инвалидов Ферузахон Восикова, профессора и преподаватели Ташкентского государственного юридического университета, представители Военно-технического Института Национальной гвардии Республики Узбекистан.