“Eng faol yosh olim” nominatsiyasi g’oliblari aniqlandi
2018-yil 1-iyun kuni O’zbekiston Kasaba uyushmalari federatsiyasi tashabbusi bilan tashkil etilgan “Yilning eng faol yosh mutaxassisi” tanlovining“Yilning eng faol yosh olimi” nominatsiyasi Toshkent shahar va Toshkent viloyati bosqichi g’oliblarini taqdirlash marosimi bo’lib o’tdi.
Unda Toshkent shahri bo’yicha faxrli 1-o’rinni O’zR FA Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti ilmiy xodimi An Yekatirina Vladimirovna, 2-o’rinni O’zFA Sharqshunoslik instituti kichik ilmiy xodimi Nazirova Xilola Baxodirovna,3-o’rinni esa Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligi I.A.Karimov nomidagi Toshkent Davlat texnika universiteti dotsenti Raximova Latofatxon Sobirjonovna egalladi.
Shuningdek, Toshkent viloyati bo’yicha faxrli 1-o’rinni O’zFA Materialshunoslik instituti kichik ilmiy xodimi Shermatov Javoxir Zafarovich, 2-o’rinni Genomika va bioinformatika markazi kichik ilmiy xodimi Darmonov Muxtor Muxammadovich va 3-o’rinni Toshkent davlat pedagogika universiteti huzuridagi Xalq ta’limi xodimlarini qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish markazi o’qituvchisi Karimova Dildora Soataliyevna qo’lga kiritdi. Barcha g’oliblarga diplom va estalik sovg’alar topshirildi.

Определены победители номинации «Самый активный молодой ученый»
1 июня 2018 года по инициативе Федерации профсоюзов Республики Узбекистан в номинации «Самый активный молодой ученый года» состоялась церемония награждения победителей Ташкентского городского и областного этапов.
1-е место заняла научный сотрудник Института механики и сейсмостойкости АН РУз Ан Екатерина Владимировна, 2-й место заняла младший научный сотрудник Институт востоковедения АН РУз Назирова Хилола Баходировна, 3-е место заняла доцент Ташкентского государственного технического университета им.И.А. Каримова Рахимова Латофатхон Собиржоновна.
1-е место в по Ташкентской области было присуждено научному сотруднику Института материаловедения АН РУз Шерматову Джавохиру Зафаровичу, 2-й место научному сотруднику Центра геномики и биоинформатики Дармонову Мухтару Мухаммадовичу и 3-е место преподавательнице центра подготовки и повышения квалификации сотрудников народного образования Каримовой Дилдоре Соаталиевне. Все победители были награждены дипломами и призами.
Члены жюри рекомендовали Ан Екатерину Владимировну и Шерматова Джавохира Зафаровича на республиканский этап.
Поздравляем победителей от имени Академии наук Республики Узбекистан и желаем им успехов в их дальнейшей работе.