BAYRAM TAROVATI TOSHKENT MUZEYIDA
Navro'z - xalqimizning eng qadimgi va go'zal bayramlaridan biri. Bu kunda nafaqat tabiat uyg'onishni boshlaydi, balki insonning fikrlari, his-tuyg'ulari, energiyasi yangilanadi. shu sababli bu bayramni xalqimiz katta quvonch bilan nishonlaydi.
Shunday quvonchli tadbirlardan biri bugun O'zbekiston tarixi davlat muzeyi filiali - Toshkent muzeyida katta tantana bilan qarshi olindi. Kunning birinchi yarmida Poytaxtimizning Shayxontohur tumanida joylashgan maktabgacha ta'lim tashkilotlari tarbiyalanuvchilarining shodon kuy-qo'shiqlari bilan boshlangan bo'lsa O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalarining milliy kuy-qo'shiqlari, lapar va aytishuvlari, badiy chiqishlari bilan yanada bayramona tus oldi.
Kunning ikkinchi yarmida tadbirning asosiy qismi O'zbekiston davlat akademik rus drama teatri bilan hamkorlikda tashkil qilindi. Dastlab teatrning mahoratli artistlari  Dilbar G’aniyeva va Denis Sotnikov o'zlarining Navro'zga xos musiqiy chiqishlari bilan tomoshabinlar ko'ng'lini shod etgan bo'lsa, bayram dasturining asosiy sovg'asi sifatida benefis aktrissa Aleksandra Andreyeva o'zining "Toshkent gullamoqda" nomli dasturi bilan yig'ilganlarga o'zgacha bayramona his bag'ishladi.

ПРАЗДНИЧНАЯ АТМОСФЕРА В ТАШКЕНТСКОМ МУЗЕЕ
Навруз – один из самых древних и прекрасных праздников нашего народа. В этот день пробуждается не только природа, но и обновляются мысли, чувства и энергия человека. Именно поэтому наш народ отмечает этот праздник с большой радостью.
Одно из таких радостных мероприятий сегодня торжественно прошло в филиале Государственного музея истории Узбекистана – Ташкентском музее. Первая половина дня началась с веселых песен и танцев воспитанников дошкольных образовательных учреждений Шайхантахурского района столицы. Затем праздничное настроение усилили студенты Узбекского государственного университета мировых языков, исполнив национальные песни, лапары, айтыши и художественные выступления.
Во второй половине дня основная часть мероприятия была организована в сотрудничестве с Государственным академическим русским драматическим театром Узбекистана. Сначала талантливые артисты театра Дильбар Ганиева и Денис Сотников порадовали зрителей музыкальными номерами, посвященными Наврузу. А главным подарком программы стало выступление заслуженной актрисы Александры Андреевой с программой «Ташкент цветет», которое подарило гостям особое праздничное настроение.