Akademiklarga yangi namunadagi guvohnoma berildi
Davlatimiz Rahbari Sh.M.Mirziyoyevning 2018-yil 20-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Fanlar Akademiyasi Yadro fizikasi institutida akademiklar va yurtimizning yetakchi olimlari bilan bo‘lib o‘tgan uchrashuv bayonida berilgan topshiriqqa asosan 2018-yil 14-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Abu Rayhon Beruniy nomidagi Sharqshunoslik institutida Fanlar akademiyasi akademiklariga yangi namunadagi guvohnomalar tantanali ravishda topshirildi. Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi bosh vaziri Abdulla Nigmatovich Aripov ishtirok etdi.
Eslatib o‘tamiz, bugungi kunda O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining 91 nafar akademiklari jamiyatimizning turli jabhalarida o‘z faoliyatlarini olib bormoqda. Akademiklarning 32 nafari 2017-yilda tanlangan.

Академикам было вручено новый образец удостоверения
Во исполнении Протокола встречи главы государства Ш.М.Мирзияева с академиками и учеными 20 июля 2018 года в Институте ядерной физики АН РУз, 14 августа 2018 года в Институте востоковедения им. Абу Райхана Беруни Академии наук Республики Узбекистан была проведена торжественная церемония вручения новых типов удостоверений действительным членам Академии наук.  В мероприятии принял участие премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Нигматович Арипов.
Напоминаем, что на сегодняшний день 91 академиков Академии наук Республики Узбекистан осуществляют свою деятельность в различных сферах нашего общества. 32 академиков были избраны в 2017 году.