“Agar Art” nomli ijodiy tanlov va ochiq mahorat darsi o‘tkazildi
O‘zR FA Mikrobiologiya institutida yoshlarni ilm-fanga qiziqtirish, ularni ilm-fan yangiliklari, olimlar faoliyati bilan yaqindan tanishtirish maqsadida “Agar Art” nomli ijodiy tanlov va ochiq mahorat darsi o‘tkazildi.
Tadbirda ishtirokchilar ilmiy xodimlar ko‘magida xavfsiz, patogen bo‘lmagan mikroorganizmlar yordamida Petri kosalarida badiiy kompozitsiyalar yaratdilar va o‘z ishlarini tanlovga taqdim etdilar.
Eslatib o'tamiz, eng yaxshi ishlar Institut tomonidan 24-25-sentyabrda o‘tkaziladigan xalqaro konferensiya doirasida mukofotlanadi.

В целях привлечения внимания молодежи к науке, ознакомления ее с научными новостями и деятельностью ученых в Институте микробиологии Академии наук Республики Узбекистан прошли творческий конкурс и открытый мастер-класс «Агар-арт».
В ходе мероприятия участники с помощью научных сотрудников создали художественные композиции в чашках Петри с использованием безопасных, непатогенных микроорганизмов и представили свои работы на конкурс.
Напоминаем, что награждение лучших работ состоится в рамках международной конференции, которую Институт проведет 24–25 сентября.