“Yangi materiallar va quyosh texnologiyalari” mavzusida xalqaro ilmiy anjuman o‘tkaziladi
O‘zbekiston “yashil” energetika va yangi materiallar yo‘nalishida xalqaro ilmiy muloqot markaziga aylanmoqda.
2025-yil 28–30-aprel kunlari O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Materialshunoslik instituti tomonidan “Yangi materiallar va quyosh texnologiyalari” mavzusida xalqaro ilmiy anjuman o‘tkaziladi.
Ushbu nufuzli tadbirda 17 mamlakatdan 40 nafarga yaqin tadqiqotchi hamda O‘zbekistonning yetakchi olimlari ishtirok etadi. Anjumanda aqlli materiallar, nanotexnologiyalar va quyosh energetikasi yo‘nalishlaridagi eng so‘nggi ilmiy yutuqlar muhokama qilinadi.

Еще одна крупная международная научная конференция!
Узбекистан становится центром международного научного диалога в области «зеленой» энергетики и новых материалов.
28-30 апреля 2025 года в Институте материаловедения Академии наук Республики Узбекистан состоится международная научная конференция на тему «Новые материалы и солнечные технологии».
Это престижное мероприятие объединит около 40 исследователей из 17 стран и ведущих ученых Узбекистана. На конференции будут обсуждаться последние научные достижения в области интеллектуальных материалов, нанотехнологий и солнечной энергетики.