Oʼzbekiston Respublikasi Prezidenti stipendiyasi sohiblariga guvohnomalar topshirildi
2020-yil 3-mart kuni Oʼzbekiston Respublikasi Oliy va oʼrta maxsus taʼlim vazirligida 2020-yil uchun tayanch doktorantlar oʼrtasida Oʼzbekiston Respublikasi Prezidenti Davlat stipendiyalari g’oliblari guvohnomalarni topshirishga bag`ishlangan tantanali tadbir boʼlib oʼtdi. Oʼzbekiston Respublikasi Prezidenti Davlat stipendiyalari sohiblariga guvohnomalarni Oʼzbekiston Respublikasi Oliy va oʼrta maxsus taʼlim vaziri oʼrinbosari U.Begimkulov topshirdi.
Oʼzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Zoologiya instituti tayanch doktoranti Muxayyo Аtamuratova Prezident stipendiyasi tanlovida tabiiy fanlar, axborot texnologiyalari va boshqaruv yoʼnalishi boʼyicha gʼolib deb topildi.

Вручены сертификаты Государственной стипендии Президента Республики Узбекистан
3 марта 2020 г. в Министерстве высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан прошла торжественная церемония вручения сертификатов победителям Государственных стипендий Президента Республики Узбекистан среди докторантов на 2020 год.
Сертификаты победителям Государственных стипендий Президента Республики Узбекистан вручил заместитель министра высшего и среднего специального образования РУз У. Бегимкулов.
На конкурсе Государственных стипендий Президента Республики Узбекистан приняла участие докторант Института зоологии АН РУз Мухайё Атамуратова она стала победителем в области естественных наук, информационных технологий и управления.