Yagona aloqa raqami
  (+998) 71 2000036
;    
Ishonch telefoni
  (+998) 71 2335623
Sayt test rejimida ishlamoqda

Actual members of the Academy of Sciences

Abdurahmonov Qalandar

Abdurahmonov Qalandar

Birthday : 02.02.1946

Place of birth: Qashqadaryo viloyati

Election year :   2016  y. 

Mutaxassisligi: mehnat iqtisodi

Ibrohimov Ne'matilla

Ibrohimov Ne'matilla

Birthday : 08.08.1945

Place of birth: Farg‘ona viloyati

Election year :   2000  y. 

Mutaxassisligi: Manbashunoslik.

Rashidova Sayyora Sharafovna

Rashidova Sayyora Sharafovna

Birthday : 02.08.1943

Place of birth: Jizzax viloyati

Election year :   2000  y. 

Mutaxassisligi: Yuqori molekulali birikmalar kimyosi.

Parpiev Nusrat Agzamovich

Parpiev Nusrat Agzamovich

Birthday : 14.09.1931

Place of birth: Toshkent shahri

Election year :   1995  y. 

Mutaxassisligi: Noorganik kimyo

Tursunmuxamedov Sattor Pazilxonovich

Tursunmuxamedov Sattor Pazilxonovich

Birthday : 11.01.1929

Place of birth: Qozog‘iston

Election year :   2000  y. 

Mutaxassisligi: Ijtimoiy falsafa

Nazirov Feruz G'ofurovich

Nazirov Feruz G'ofurovich

Birthday : 25.05.1950

Place of birth: Toshkent shahar

Election year :   2017  y. 

Mutaxassisligi: shifokor

Abdullayev Abdumavlon Abdullaevich

Abdullayev Abdumavlon Abdullaevich

Birthday : 13.07.1930

Place of birth: Namangan

Election year :   1995  y. 

Mutaxassisligi: Molekulyar genetika.

Sadullaev Azimboy

Sadullaev Azimboy

Birthday : 09.01.1947

Place of birth: Xorazm viloyati

Election year :   1995  y. 

Mutaxassisligi: Funksiya nazariyasi.

G'ulomov Qodir G'ofurovich

G'ulomov Qodir G'ofurovich

Birthday : 17.02.1945

Place of birth: Toshkent shahri

Election year :   1995  y. 

Mutaxassisligi: Yuqori energiyalar fizikasi.

Ashurov Muxsinjon Xurramovich

Ashurov Muxsinjon Xurramovich

Birthday : 19.11.1949

Place of birth: Samarqand viloyati

Election year :   1995  y. 

Mutaxassisligi: Quvvatli lazer fizikasi.

Egamberdiyev Shuxrat Abdumannopovich

Egamberdiyev Shuxrat Abdumannopovich

Birthday : 18.12.1953

Place of birth: Toshkent shahar

Election year :   2017  y. 

Mutaxassisligi: astronom

Inoyatova Flora Ilyasovna

Inoyatova Flora Ilyasovna

Birthday : 26.11.1947

Place of birth: Toshkent shahar

Election year :   2017  y. 

Mutaxassisligi: shifokor pediatr

Asqarov Ahmadali Asqarovich

Asqarov Ahmadali Asqarovich

Birthday : 25.09.1935

Place of birth: Namangan viloyati

Election year :   1987  y. 

Mutaxassisligi: Arxeologiya

Aimbetov Nagmet Kalliyevich

Aimbetov Nagmet Kalliyevich

Birthday : 16.09.1955

Place of birth: Qoraqalpog'iston Respublikasi

Election year :   2017  y. 

Mutaxassisligi: matematik

Ubaydullaeva Ra’no Axatovna

Ubaydullaeva Ra’no Axatovna

Birthday : 04.11.1936

Place of birth: Toshkent shahri

Election year :   2000  y. 

Mutaxassisligi: Iqtisodiyot.

Sattarov Jo'raqul Sattarovich

Sattarov Jo'raqul Sattarovich

Birthday : 01.10.1938

Place of birth: Samarqand viloyati

Election year :   1994  y. 

Mutaxassisligi: Agrokimyo.

Rasulev O'tkir Xasanovich

Rasulev O'tkir Xasanovich

Birthday : 11.07.1939

Place of birth: Toshkent shahri

Election year :   1995  y. 

Mutaxassisligi: Fizikaviy elektronika.

To‘raev Nazar Yo‘ldoshevich

To‘raev Nazar Yo‘ldoshevich

Birthday : 19.05.1938

Place of birth: Surxondaryo viloyati

Election year :   2000  y. 

Mutaxassisligi: Fizika

Bedrinsev Kirill Nikolayevich

Birthday : 01.04.1907

Place of birth:

Election year :   1962  y. 

Mutaxassisligi : iqtisodiyot

Baxadirxanov Muhammad Kabir Saidxanovich

Baxadirxanov Muhammad Kabir Saidxanovich

Birthday : 17.08.1941

Place of birth: Xitoy Xalq Respublikasi

Election year :   2017  y. 

Mutaxassisligi: fizika o‘qituvchisi