Hamkorlik bo’yicha Anglashuv memorandumi imzolandi
2021-yil 25-oktabr kuni Fanlar akademiyasida Turkiyaning Anqara Inqiroz va siyosat masalalari bo‘yicha tadqiqotlar markazi - ANKASAM markazi direktori, doktor Mehmet Seyfitdin EROL bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda O‘zbek tili, adabiyoti va folklori instituti, Tarix instituti, Davlat va huquq instituti olimlari ishtirok etdilar. Unda Anqara Inqiroz va siyosat masalalari bo‘yicha tadqiqotlar markazi - ANKASAM bilan hamkorlik masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv so’nggida Anqara Inqiroz va siyosat masalalari bo‘yicha tadqiqotlar markazi - ANKASAM hamda Davlat va huquq instituti o‘rtasida Anglashuv Memorandumi imzolandi.

Подписан меморандум о взаимопонимании
25 октября 2021 года в Академии наук состоялась встреча с доктором Мехметом Сейфитдином Эролом, директором Центра исследований кризиса и политики Анкары (ANKASAM Center). Во встрече приняли участие ученые из Института узбекского языка, литературы и фольклора, Института истории, Института государства и права. В ходе встречи обсуждалось сотрудничество с Центром исследований кризиса и политики Анкары.
По итогам встречи был подписан Меморандум о взаимопонимании между Институтом государства и права и ANKASAM.