Xalqaro onlayn konferensiya oʼtkazildi
2020-yil 26-avgust kuni Xorazm Maʼmun akademiyasi, Urganch davlat universiteti va АQSh elchixonasi bilan hamkorlikda "Integrating English into Teaching STEM / STEAM" mavzusida xalqaro onlayn konferensiya oʼtkazildi. Konferensiyani АQSh elchixonasining madaniyat ishlari boʼyicha mutaxassisi Joane Kramb, UrDU oʼquv ishlar boʼyicha prorektor Sardor Xodjaniyazov va Xorazm Maʼmun akademiyasi Ikrom Аbdullayevlar tabrik soʼzi bilan ochib berdilar.
Konferensiyada Oʼzbekistonda “STEM va ingliz tilining ahamiyati va istiqbollari”, “Sinfda ijodiy fikrlashni tarbiyalash”, “Bloom taksonomiyasidan foydalangan holda STEM uchun tanqidiy fikrlash”, “ Аvtomatlashtirilgan lugʼat tayyorlash uchun vositalar” kabi maʼruzalar tinglandi va muhokama qilindi.

26 августа 2020 года при сотрудничестве с Хорезмской академией Маъмуна, Ургенчским государственным университетом и посольством США прошла международная онлайн-конференция «Интеграция английского языка в преподавание STEM / STEAM».
Конференцию открыли специалист по культуре посольства США Джоан Крамб, проректор УрГУ по учебной работе С. Ходжаниязов и председатель Хорезмской Академии Маъмуна И. Абдуллаев. На конференции были представлены и обсуждены презентации на темы «Перспективы важности STEM и английского языка в Узбекистане», «Воспитание творческого мышления в классе», «Критическое мышление для STEM с использованием таксономии Bloom'а», «Инструменты для компьютерного обучения словарю».