“Oʻzbekistondagi Suffa yassi togʻida joylashgan radioobservatoriyaning bugungi holati va istiqbollari” nomli xalqaro anjuman boʻlib oʻtadi.
2018 yil 27-29 avgust kunlari Toshkentda, Oʻzbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Prezidiumi binosida “Oʻzbekistondagi Suffa yassi togʻida joylashgan radioobservatoriyaning bugungi holati va istiqbollari” nomli xalqaro anjuman boʻlib oʻtadi. Anjuman Oʻzbekiston va Rossiya Fanlar akademiyalari tomonidan har ikkala mamlakat hukumatlari topshirigʻiga asosan tashkil etildi.

будет проходить международное рабочее совещание «Современное состояние и перспективы радиообсерватории на плато Суффа в Узбекистане»
C 27 по 29 августа 2018г. в Ташкенте, в здании Президиума Академии наук Республики  Узбекистан, будет проходить международное рабочее совещание «Современное состояние и перспективы радиообсерватории на плато Суффа в Узбекистане». Организаторами совещания выступили Академия наук Узбекистана и Российская академия наук на основании соответствующих распоряжений правительственных органов обеих стран.