Konstitutsiyamiz - huquq va erkinligimiz kafolati
Respublikamiz bo’ylab baxtimiz Qomusi, huquq va erkinliklarimiz poydevori bo’lgan Konstitutsiyamiz qabul qilinganligining 27 yilligi keng nishonlanmoqda.
2019-yil 5-dekabr kuni O’zR FA O‘zbekiston tarixi davlat muzeyi, O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi hamkorlikda Konstitutsiyamiz qabul qilinganining 27 yilligini munosib o‘tkazish maqsadida “Konstitutsiyamiz - huquq va erkinligimiz kafolati” shiori ostida madaniy-ma’rifiy tadbir tashkil etildi.
Shuningdek, 6-dekabr kuni Yunusobod tumani hokimiyati, Yunusobod tumani madaniyat bo’limi va shu tumanda joylashgan o’rta va o’rta-maxsus ta’lim maskanlari o’quvchilari bilan birgalikda bayram tadbirlari davom etdi. Yoshlar uchun Qomusimiz haqida kerakli ma’lumotlar berildi. Tadbirning badiiy qismi esa barchaga ko’tarinki kayfiyat bag’ishladi.

Конституция Республики Узбекистан играет важную роль в укреплении мира и спокойствия в стране, укреплении уверенности в будущем нашего народа. Значение Конституции суверенного Узбекистана необходимо довести до сознания всех граждан нашей республики.
С целю широкого обсуждения значимости положений основного закона страны Государственный музей истории Узбекистана совместно с Министерством обороны Республики Узбекистан и Министерством финансов Республики Узбекистан 5 декабря 2019 года отметили 27-ю годовщину принятия Конституции Республики Узбекистан. Данное мероприятие было организовано под девизом «Конституция – гарантия наших прав и свобод».
6 декабря 2019 года празднование Дня Конституции Узбекистана продолжилось совместно с отделом культуры Юнусабадского района и учащимися средних и средних специальных учебных заведений Юнусабадского района. В дополнение к торжественной части с предоставлением молодежи широкой информации о роли Конституции в жизни Узбекистана, была организована также художественная программа.