Joriy yil 25-27-aprel kunlari Toshkent shahrida bo‘lib o‘tgan “Tashkent Law spring” хalqaro huquqiy forum doirasida O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi akad. S.Yu.Yunusov nomidagi O‘simlik moddalari kimyosi instituti Butunjahon intellektual mulk tashkiloti tomonidan ta’sis etilgan “Intellektual mulk sohasida faoliyat yurituvchi eng yaxshi tashkilot” mukofoti g‘olibi deb topildi.
Shuni ta’kidlash lozimki, 2016-yilda Toshkentda o‘tkazilgan X Respublika Innovatsion g‘oyalar, texnologiyalar va loyihalar yarmarka doirasida ushbu Institutning ilmiy ishlanmasi “Tijoratlashtirilgan eng yaxshi ixtiro” tanlovida g‘olib bo‘lgan.

Самое лучшее предприятие функционирующее в области интеллектуальной собственности
В рамках международного правового форума “Tashkent Law spring”, прошедшего 25-27 апреля в Ташкенте им. акад. С.Ю.Юнусова Институт химии растительных веществ Академии наук Республики Узбекистан стал победителем в номинации “Самое лучшее предприятие функционирующее в области интеллектуальной собственности”.
Стоит отметить, что в 2016 году в рамках проведенной X Инновационной ярмарки идей, технологий и проектов сотрудники Института удостоились медали Всемирной организации интеллектуальной собственности в номинации «Самое лучшее изобретение».