Hayvonot olami kadastirini tuzish
Joriy iyl 10-fevral kuni OʼzR FА Zoologiya institutida Oʼzbekiston Respublikasi Oʼrmon xoʼjaligi davlat qoʼmitasi rahbar-xodimlari bilan uchrashuv tashkil qilindi.
Uchrashuvda bioxilma-xillikni muhofaza qilish, hayvonot olami kadastrini tuzish, oʼsimlik zararkunandalariga va yovvoyi hayvon gelmintozlariga qarshi kurashish va uning oldini olish ishlarini olib borish kabi masalalar muhokama qilindi hamda oʼzaro fikr almashildi.
Uchrashuv soʼnggida Institut hamda Qoʼmita oʼrtasida hamkorlikni mustahkamlashga qaratilgan muhim vazifalar belgilab olindi.

10 февраля 2020 года в Институте зоологии Академии наук Республики Узбекистан состоялась встреча с руководством Государственного комитета лесного хозяйства Республики Узбекистан.
На встрече обсуждались проекты по защите и сохранению биологического разнообразия, ведению кадастра животного мира, профилактике и борьбе с гельминтозами диких животных и вредителями растений. Состоялся плодотворный обмен мнениями между сотрудниками Государственного комитета лесного хозяйства и учеными института.
В конце встречи были определены основные направления по дальнейшему укреплению сотрудничества между Институтом и Комитетом.