1200 gektarga Xorazm Maʼmun akademiyasi olimlari tomonidan yaratilgan “Niyat” gʼoʼza navi urugʼlarini ekish ishlari boshlandi
Oʼzbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoevning 2020 yil 12-13 mart kunlari Xorazm viloyatiga tashrifi davomida berilgan topishiriqlar va kengaytirilgan tarzda oʼtkazilgan 17-son majlis ijrosi boʼyicha Xorazm viloyatida yangi tashkil qilingan Tuproqqalʼa tumanining Tuproqqalʼa massivida 1200 gektarga Xorazm Maʼmun akademiyasi olimlari tomonidan yaratilgan “Niyat” gʼoʼza navi urugʼlarini fermerlar tomonidan ekish ishlari boshlandi.

Приступили к засеву семян нового сорта хлопчатника «Ният», выведенного учеными Хорезмской академии Маъмуна на площади 1200 гектаров
В соответствии с поручением Президента Республики Узбекистан Ш.М.Мирзиева во время его визита в Хорезмскую область 12-13 марта 2020 года и реализации поручений расширенного совещания № 17 в Тупраккальинском массиве Тупраккальинского района Хорезмской области фермеры приступили к засеву семян нового сорта хлопчатника «Ният», выведенного учеными Хорезмской академии Маъмуна на площади 1200 гектаров.